Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | ITĀLIJA | ČEHIJA | POLIJA | LATVIJA |
Jaunumi
Rally Liepāja ar vēl neredzētu vērienu, rallija maršruts no Talsiem līdz Liepājai
12.11.2018

LIEPĀJA, 2018. gada 12. novembris

2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta posms Rally Liepāja apvienos Kurzemes reģiona labākos ātrumposmus – tā saucamo Latvijas rallija “zelta fondu”. Nākamgad tiks ievērojami mainīts sacensību maršruts, kas nu vedīs no Talsiem līdz Liepājai – ļaujot Eiropas ātrākajām ekipāžām izbaudīt visu Latvijas rallija burvību, un Latvijas rallija apmeklētājiem izbaudīt Eiropas rallija čempionāta dalībnieku cīņas par ātrākā godu Latvijas labākajos skatpunktos. Rally Liepāja notiks 2019. gada 24.-26.maijā.

Rally Talsi 2018 ©MVFoto

“Vērīgākie rallija līdzjutēji būs pamanījuši, ka šodien publiskotajā 2019. gada Latvijas rallija čempionāta provizoriskajā kalendārā nav iekļauts Rally Talsi. Saliekot to kopā ar pagājušajā nedēļā izskanējušo ziņu, ka Eiropas rallija čempionāta posms notiks maija beigās – varu apstiprināt, ka RA Events rīkotās rallija sacensības nākamgad piedzīvos vērienīgas izmaiņas.

2019. gadā esam paredzējuši Latvijā sarīkot unikālu Eiropas čempionāta posmu – tā “bāzes” vieta joprojām atradīsies vēju pilsētā Liepājā, bet ātrumposmu maršruts būs daudz plašāks kā ierasts līdz šim – pirmie autorallija ātrumposmi paredzēti Talsu novadā, kam sekos Kurzemes reģiona labākie rallija ātrumposmi, līdz ekipāžas atgriezīsies Liepājas pusē, kur norisināsies noslēdzošie ātrumposmi.

Rally Liepāja 2018 ©Ronalds Sirba

Mūsu nākamā gada vīzija un plāns ir unikāls un iepriekš vēl nedarīts. Mūsu priekšā būs daudz izaicinājumi, bet ja no tiem baidītos, Latvijā nebūtu nedz FIA Eiropas čempionāta posma, nedz FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma. Tanī pat laikā mūs iedrošina mūsu partneri – Eurosport Events, Latvijas Automobiļu federācija, Liepājas dome un Talsu dome, kuri devuši konceptuālu atbalstu un strādās ar mums, lai šo ideju īstenotu. Ļoti ceru, ka arī citi rallija draugi atbalstīs mūs šajā kopīgajā piedzīvojumā, sarīkot Eiropas čempionāta posmu vēl nepieredzētā mērogā un kvalitātē!”RA Events direktors Raimonds Strokšs.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, Liepājas dome un Talsu dome. Paldies sponsoram Neste, kā arī īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai. Rally Liepāja rīko RA Events un Ātruma festivāls Kurzeme.

2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārs*:

 1. AZORES AIRLINES RALLY – PORTUGĀLE – 21.-23. marts
 2. RALLY ISLAS CANARIAS – SPĀNIJA – 2.-4. maijs
 3. RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 24.-26. maijs
 4. RALLY POLAND – POLIJA – 28.-30. jūnijs
 5. RALLY DI ROMA CAPITALE – ITĀLIJA – 19.-21. jūlijs
 6. BARUM CZECH RALLY ZLIN – ČEHIJA – 16.-18. augusts
 7. CYPRUS RALLY – KIPRA – 27.-29. septembris
 8. RALLY HUNGARY – UNGĀRIJA – 1.-3. novembris

 

2019. gada FIA ERC Junioru čempionāta kalendārs*:

 1. AZORES AIRLINES RALLY – PORTUGĀLE – 21.-23. marts
 2. RALLY ISLAS CANARIAS – SPĀNIJA – 2.-4. maijs
 3. RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 24.-26. maijs
 4. RALLY POLAND – POLIJA – 28.-30. jūnijs
 5. RALLY DI ROMA CAPITALE – ITĀLIJA – 19.-21. jūlijs
 6. BARUM CZECH RALLY ZLIN – ČEHIJA – 16.-18. augusts

 

*kalendāru 2018. gada 5. decembrī paredzēts apstiprināt FIA Motoru Sportu Padomē