Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | ITĀLIJA | ČEHIJA | POLIJA | LATVIJA |
Jaunumi
Rally Liepāja noskaidros Eiropas un Latvijas rallija čempionus
05.10.2018

Liepāja, Latvija
2018. gada 5. oktobris

No 12. līdz 14. oktobrim Liepājā un Aizputes, Durbes, Kuldīgas, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novadā risināsies FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta 2018. gada sezonas noslēdzošais posms Rally Liepāja. Tā laikā tiks noskaidrotas ne vien prasmīgākās vietējā un Eiropas mēroga rallija ekipāžas, bet arī noteikti čempioni visas sezonas kopvērtējumā.

Nikolay Gryazin ©FIAERC.com

Šīs sezonas Eiropas rallija čempiona titula ieguvējs absolūtajā ieskaitē jau noskaidrots – to pirmo reizi savā karjerā izcīnīja Aleksejs Lukjaņuks. Tikmēr otrās vietas ieguvējs izšķirsies tieši Rally Liepāja laikā, jo sezonas pēdējā posmā nepiedalīties izlēmis Bruno Magalešs. Līdz ar to ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegto licenci startējošajam Nikolajam Grjazinam rallijā nepieciešams gūt vismaz 26 punktus, lai apsteigtu Magalešu. Matemātiskas izredzes uz otro vietu saglabā arī ar otro numuru startējošais Fabians Kreims, kurš no portugāļa atpaliek 36 punktus. Maksimālais punktu skaits, ko viena ekipāža var iegūt ir 39 punkti.

Starp Sports Racing Technologies braucēju Grjazinu (130 punkti), jau pieminēto Kreimu (122 punkti) un Krisu Ingramu (123 punkti) izšķirsies FIA ERC Junior U28 ieskaites čempiona tituls un iespēja nākamsezon startēt ar 2016. gada sepcifikācijas WRC mašīnu. Šai ieskaitē vērā tiek ņemti tikai katra braucēja četri labākie rezultāti. Abiem Grjazina konkurentiem jau četras reizes šogad ir izdevies kāpt uz goda pjedestāla, kamēr Latviju pārstāvošais pilots var lepoties ar trim uzvarām Kanāriju salās, Čehijā un Polijā.

ERC2 ieskaitē par čempionu šogad kļuva ungārs Tibors Erdi jr., kurš pēc titula izcīnīšanas veicis pārmaiņas un uz Latviju dosies ar Škoda Fabia R5 automašīnu. Četras uzvaras ļāvušas Erdi jr. nodrošināt pietiekamu pārsvaru, lai stabilu sezonu aizvadījušais Sergejs Remeņņiks vairs nespētu viņu noķert.

Mārtiņš Sesks ©FIAERC.com

Titula īpašnieks zināms arī FIA ERC Junior U27 ieskaitē. To šogad pārliecinoši sasniedza 19 gadus jaunais talants Mārtiņš Sesks. Liepājniekam savu trofeju kolekciju ir iespējams papildināt vēl vairāk. ERC3 ieskaitē Sesks ar 127 punktiem atrodas pirmajā vietā. Cīņā par titulu cer iesaistīties viņa komandas biedrs Toms Kristensons (106 punkti) un Rally Team Spain braucējs Efrens Larena (96 punkti).

Atgādināsim, ERC un ERC3 sezonas kopvērtējumā tiek skaitīti seši no astoņiem labākajiem rezultātiem, ERC2 klasē – četri no astoņiem, bet FIA ERC Junior – četri no sešiem.

Mārtiņa Seska pārstāvētā ADAC Opel Rallye Junior Team ar 166 punktiem ieņem pirmo pozīciju komandu ieskaitē. Titula cīņā vēl var iejaukties Saintéloc Junior Team no Francijas, kas atpaliek par 23 punktiem. Latvijas komanda Sports Racing Technologies ar 59 punktiem ierindojas astotajā vietā.

Neticami spraigas cīņas par titulu šogad risinās dāmu ieskaitē. Pirms sezonas pēdējā posma kopvērtējuma vadību ar 275 punktiem dala spāniete Emma Falkona un Keitija Muningsa no Lielbritānijas. Tieši spēkošanās Liepājā noskaidros sezonas labāko autosportisti.

Paralēli notikumiem Eiropas čempionātā Rally Liepāja tiks noskaidroti arī FIA Baltic Rally Trophy ieguvēji. Čempionāts sastāv no trim posmiem – pa vienam katrā Baltijas valstī. Pēc Rally Estonia un Samsonas Rally Rokiškis par kopvērtējuma līderi ar 39 punktiem kļuvis Ēriks Pietarinens no Somijas. Viņš gan nav pieteicis dalību Rally Liepāja, garantējot aizraujošu cīņu par titulu starp vairākiem konkurentiem.

Vēl vairāk nezināmā skatītājus gaida Latvijas rallija čempionāta noslēgumā, jo nedēļas nogalē tiks aizvadīti divi posmi, turklāt svētdienas cīņām būs īpaša pievienotā vērtība ar palielinātu punktu skaitu. Sezonas pirmajos sešos posmos uzvarētājs saņem 15 punktus, otrās vietas ieguvējs 12 punktus, bet trešās vietas ekipāža tiek pie 10 punktiem. Tikmēr sezonas pēdējā posmā goda pjedestāla pārstāvji tiek pie attiecīgi 25, 20 un 16 punktiem.

Valerii Gorban ©RA Events - MVFoto

Absolūtajā ieskaitē vienādu punktu skaitu izdevies gūt ar BMW-Mini John Cooper Works WRC mašīnu startējošajam Valērijam Gorbanam, kā arī Ranno Bundsenam, kurš Rally Liepāja piedalīsies ar Mitsubishi Lancer Evolution VIII. Tāpat Bundsens ir soļa attālumā no uzvaras LRČ1 ieskaitē. Igauņu sportists šogad guvis 85 punktus un tuvākais sekotājs Edijs Bergmanis atpaliek par 39 punktiem, saglabājot teorētiski nelielas izredzes uz titulu.

Emīls Blūms ©RA Events - MVFoto

LRČ2 ieskaitē cīņa par titulu izvērtīsies starp Rallyworkshop komandas braucēju Emīlu Blūmu un A1M Motorsport pārstāvi Alanu Popovu. Abas Mitsubishi Lancer Evolution IX ekipāžas šobrīd šķir 11 punkti par labu Latvijas pārstāvim.

LRČ3 klasē pēc spoža sezonas sākuma pēdējos divus posmus izlaidis Mārtiņš Sesks. Tas ļāvis konkurentiem viņu noķert. Kopvērtējuma līderis Rasmuss Ūstulnds (52 punkti) Liepājā nestartēs. Līdz ar to tituls izšķirsies starp Sesku un ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegto licenci startējošo Oliveru Solbergu. Abi šogad guvuši pa 50 punktiem. Labvēlīgu sakritību rezultātā cīņā par titulu cer iesaistīties vēl viens Latviju pārstāvošs pilots Adams Vestlunds (32 punkti). Šie paši sportisti vienlaikus cīnās par uzvaru arī LRČ Juniors ieskaitē. Tajā LMT Autosporta Akadēmija pārstāvim Mārtiņam Seskam izdevies iekrāt 3 punktu pārsvaru pār leģendārā Petera Solberga dēlu Oliveru un Ūstulndu.

Īpaši populāra šogad izvērsusies LRČ6 klase. Tajā astoņu dalībnieku konkurencē savu šīs sezonas dominanci ar Honda Civic Type-R vēlreiz centīsies apliecināt igaunis Karels Tolps.

Spraigiem notikumiem bagāta solās būt LRČ komandu čempionu noskaidrošana. Šobrīd pirmo vietu kopvērtējumā ieņem Vides Tehnika (97 punkti), taču tai uz papēžiem min A1M (86 punkti) un Sports Racing Technologies (85 punkti).

FIA Eiropas rallija čempionāta kopvērtējums apskatās ŠEIT.

Latvijas rallija čempionāta kopvērtējums apskatāms ŠEIT.

FIA Eiropas rallija trofejas kopvērtējums apskatāms ŠEIT.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste, Škoda, Ramirent, sadarbības partnerim LDz Cargo, oficiālajai auto nomai Sixt un atbalstītājam Liepājas Olimpiskais Centrs, LSEZ, un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI, kā arī Kurzemes Radio, JCDecaux, Go4Speed, Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Esi Draugs, Ezerkauliņi, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Liepājas Datoru Centrs, Red Bull, Rent a Display SignTech, Sportland, Törley, Venden. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Kuldīgas, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai. Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un tirdzniecības vietās ŠEIT. Ieejas biļetes cena ir 18,00 eiro, bet rallija norises nedēļā, sākot no 8. oktobra, tās cena tiks paaugstināta līdz 25,00 eiro. Bērniem līdz 10 gadu vecumam un invalīdiem ieejas sacensībās būs bez maksas. Pie ieejas ātrumposmā kontrolieriem būs jāuzrāda vecumu un/vai invaliditāti apliecinošs dokuments.

Rally Liepāja apmeklētājiem svarīgi atcerēties, ka Biļešu Serviss iegādātās ieejas biļetes pirms došanās uz ātrumposmiem būs jāapmaina pret aprocēm – bez aproces piekļūšana ātrumposmiem būs liegta. Informāciju par ieejas biļešu apmaiņas punktiem atradīsiet interneta mājaslapā www.lvrally.com. Apmainot iegādāto ieejas biļeti, kopā ar aproci saņemsiet arī skatītāja drošības informācijas bukletu.