Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | ITĀLIJA | ČEHIJA | POLIJA | LATVIJA |
Jaunumi
ERČ televīzijas auditorija aug: 2017. gadā 177 miljoni skatītāji
07.02.2018

2018. gada 7. februāris

Skatītāju kopskaits pieaudzis par 14.5 miljoniem, neraugoties uz samazinātu posmu skaitu. Ētera laiks pieaudzis par 11.7%, līdz 1081 stundai. Pārraides demonstrētas 95 kanālos un 89 dažādos tirgos.

Rally Liepāja 2017 ©FIAERC.com

FIA Eiropas rallija čempionātam 2017. gadā būtiski augusi auditorija un kopējais ētera laiks, par ko liecina Nielsen Sports neatkarīgā analīze.

Astoņus posmus garajai 2017. gada ERČ sezonai kopā izdevies sasniegt 177.2 miljonus skatītāju, kas ir 14.5 miljonu (deviņu procentu) pieaugums salīdzinot ar 2016. gadu, kad ERČ kalendārā bija desmit posmi.

Neraugoties uz mazāku posmu skaitu 2017. gadā, kopējais ētera laiks ir pieaudzis par 11.7 procentiem un sasniedza 1081 stundu un 12 minūtes, pateicoties līgumiem ar jauniem partneriem visā pasaulē – pārraides tika demonstrētas 95 kanālos, 89 dažādos tirgos – priekšskatījumiem Eurosport kanālā un pārraižu stila pilnveidošanai, jo sevišķi ERC All Access šovam, kas tika būtiski pārveidots.

Žans-Baptiste Lejs, ERČ koordinators: „Skatītāju skaita un ētera stundu pieaugums sezonā, kurā esam samazinājuši posmu skaitu liecina par ERČ arvien pieaugošo popularitāti, Eurosport Events veiktajiem uzlabojumiem un smago darbu, kas ieguldīts, lai piesaistītu jaunus pārraižu partnerus. Lai gan ir patīkami dalīties ar Nielsen Sports pētījuma rezultātiem, jau esam ķērušies pie darba, lai 2018. gadā turpinātu šo attīstību!”

Itālija, Latvija, Portugāle un Spānija bija starp valstīm ar lielāko auditorijas pieaugumu. Spānijas pieaugums par 9.6 miljoniem – ar 249 stundām un 42 minūtēm ētera laika – lielākoties skaidrojams ar pārraidēm trīs populārākajos kanālos, Antena, La1 un Telenico.

Itālijas atgriešanās ERČ kalendārā ar Rally di Roma Capitale rezultējās ar auditorijas pieaugumu par 2.5 miljoniem, jaunumu pārraidēm tiekot demonstrētām Italia 1, un labākajiem momentiem tiekot atspoguļotiem Rai Sport kanālā.

Auditorijas pieaugums par 1.2 miljoniem Portugālē seko RTP lēmumam demonstrēt papildu pārraides savos galvenajos kanālos, pateicoties vietējā braucēja Bruno Malgaeša cīņai par čempiona titulu līdz pat sezonas noslēdzošajam posmam Latvijā, kur paplašināts seriāla atspoguļojums palīdzēja sasniegt auditorijas pieaugumu par 0.5 miljoniem.

2018. gada ERČ sezona sāksies ar Azores Airlines Rallye, kas notiks no 22. līdz 24. martam. Šīs sezonas kalendārā iekļauti astoņi posmi – pieci uz grunts, trīs uz asfalta – sezonas noslēgumam notiekot Latvijā, Rally Liepāja ietvaros no 12. līdz 14. oktobrim.

©FIAERC.com