Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | ITĀLIJA | ČEHIJA | POLIJA | LATVIJA |
Jaunumi
2018. gada ERČ sezonā paredzēti astoņi posmi
07.12.2017

2017. gada 7. decembris

2018. gada FIA Eiropas rallija čempionātā paredzēti astoņi posmi, tāpat kā pagājušajā sezonā. 2017. gada sezonas kalendārs, balstoties uz komandu atsauksmēm, tika samazināts, un šī formāta maiņa bijusi populāra dalībnieku vidū. Azores Airlines Rallye un Rally Liepāja būs, attiecīgi, sezonas pirmais un noslēdzošais posms, Latvijas posmam notiekot no 12. līdz 14. oktobrim.

Rally Liepāja 2017 ©FIAERC.com

Kalendārs šodien (6. decembrī) tika apstiprināts FIA pasaules motoru sporta padomes sēdē Parīzē, ERČ sezonas sacensībām notiekot no marta līdz oktobrim. Sešdesmit sestā ERČ sezona sāksies ar Azoru salu ralliju no 22. līdz 24. martam, bet noslēgsies Latvijā, kur no 12. līdz 14. oktobrim notiks Rally Liepāja, kurā šogad tika izcīnīti pieci FIA čempionu tituli.

Divi tradicionāli ERČ kalendāra iemītnieki, Rally Islas Canarias un Barum Czech Rally Zlin, kalendārā ieņem sev ierastās vietas, attiecīgi maijā un augustā, bet Cyprus Rally saglabā savu datumu jūnija vidū, divas nedēļas pēc leģendārā Acropolis Rally Grieķijā*.

Rally Poland atgriežas ERČ kalendārā pēc četru gadu pārtraukuma, 2013. gadā šajā posmā uzvarot trīskārtējam Eiropas čempionam Kajetanam Kajetanovičam. Uz grunts seguma notiekošais Rally Poland kalendārā ieņem asfalta rallija Rally Rzeszow vietu, sacensībām šogad svinot savu septiņdesmit piekto jubileju. Tikmēr pērn kalendāram pievienotais Rally di Roma Capitale ir pārcelts no septembra uz jūliju.

ERČ kalendārs arī šogad ir sadalīts balstoties uz dalībnieku un komandu atsauksmēm, kuri vēlas sešus līdz astoņus posmus, trim posmiem notiekot uz asfalta, bet pieciem uz grunts seguma (ERC Junior Under 27 un ERC Junior Under 28 kalendārā būs pa trim posmiem uz katra seguma). Pasaules rallija čempionāta un ERČ posmi savā starpā nepārklājas.

ERC1 un ERC3 klasē kopvērtējumā tiks summēti labākie seši rezultāti no astoņiem posmiem, bet ERC Junior Under 27 un ERC Junior Under 28 vērtēti tiks četri no sešiem posmiem. Tikmēr ERC2 un ERC Ladies’ Trophy dalībniekiem čempionāta kopvērtējumā tiks skaitīti četri no astoņiem posmiem. FIA Eiropas rallija čempionātā komandām, kurā 2017. gadā tika veiktas būtiskas pārmaiņas, kopvērtējumā tiks skaitīti labākie seši rezultāti.

ERČ koordinators, Žans-Baptiste Lejs: “Esam ļoti priecīgi izziņot 2018. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendāru, kurā pēc dalībnieku un komandu ieteikumiem esam saglabājuši astoņus posmus. Šogad turpinām sadarbību ar tām pašām federācijām, kuras organizēja posmus 2017. gadā, kas uzskatāmi demonstrē visa ERČ, un jo īpaši pārmaiņas piedzīvojušo ERC Junior un ERČ komandu čempionātu, popularitāti. Mēs stiprināsim savu sadarbību ar federācijām un centīsimies turpināt šo abpusēji izdevīgo attīstību.”

2018. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārs:

22.-24. marts: Azores Airlines Rallye (Portugāle, grunts) ERC Junior

3.-5. maijs: Rally Islas Canarias (Spānija, asfalts) ERC Junior

1.-3. jūnijs: Acropolis Rally (Grieķija, grunts)*

15.-17. jūnijs: Cyprus Rally (Kipra, grunts)

20.-22. jūlijs: Rally di Roma Capitale (Itālija, asfalts) ERC Junior

24.-26. augusts: Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts) ERC Junior

21.-23. septembris: Rally Poland (Polija, grunts) ERC Junior

12.-14. oktobris: Rally Liepāja (Latvija, grunts) ERC Junior

*Ja tiks parakstīta vienošanās ar sacensību promoteri

©FIAERC.com