Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | ITĀLIJA | ČEHIJA | POLIJA | LATVIJA |
FIA ERC 8 POSMI

FIA Eiropas rallija čempionāts

Laipni lūdzam 2018. gada FIA Eiropas rallija čempionātā (ERC), jauno talantu pēdējā solī pirms pasaules rallija čempionāta (WRC). Nodrošinot skaidru progresiju no nacionālā līmeņa uz pasaules čempionātu, senākais starptautiskais rallija čempionāts ir pieejams visiem braucējiem, neatkarīgi no vecuma.

Sezonai sastāvot no astoņiem posmiem, no marta līdz oktobrim, ERC kalendārs ir veidots balstoties uz atsauksmēm no komandām un pilotiem, kuri vēlējās veikt sešus līdz astoņus posmus. Kalendārā ir trīs asfalta seguma ralliji un pieci grunts ralliji (pa trim uz katra seguma ERC Junior Under 27 un ERC Junior Under 28 čempionātos). Lai vēl samazinātu izmaksas, dalībniekiem kopvērtējumā tiek ieskaitīti seši labākie rezultāti ERC ieskaites klases dalībniekiem, un četri labākie rezultāti ERC2 ieskaites klasē.

FIA ERC Junioru čempionāts

Līdzīgi kā 2017. gadā, ERC Junior, kurā karjeru sākuši vairāki rūpnīcu komandu WRC piloti, tiks sadalīts divās klasēs, atkarībā no pilotu vecuma un pieredzes.

ERC Junior U27 ir pilotiem līdz 27 gadu vecumam, kuri sacenšas ar R2 klases automašīnām un Pirelli riepām. Sezonas ieskaitē tiek ņemti vērā četri labākie no sešiem posmiem un kopvērtējuma uzvarētājs iegūs  EUR 100 000 stipendiju dalībai 2019. gada ERC Junior U28 čempionātā.

ERC Junior U28 ir nākamais solis rallija piramīdā, kurā piedalās dalībnieki kuri ir ne vecāki par 28 gadiem. Arī šeit sezonas ietvaros ir seši posmi un kopvērtējumā tiek skaitīti četri labākie rezultāti, taču dalībnieki sacenšas ar R5 klases automašīnām. Čempions saņems iespēju aizvadīt kādu no Eiropā notiekošajiem 2019. gada FIA pasaules rallija čempionāta posmiem (P1 braucēja licence), ar 2016. gada specifikācijas WRC automašīnu. Pēc čempiona lūguma šo balvu būs iespējams mainīt.

FIA Eiropas rallija čempionāts komandām

Cīņai par punktiem atsevišķā posmā, reģistrētās komandas var pieteikt ne vairāk kā trīs ekipāžas ar ERC reģistrētiem braucējiem, ar pilnpiedziņas, vienas ass piedziņas, vai kombināciju no dažādu klašu automašīnām. Komandu ieskaitē tiks vērtēti komandas divu labāko ekipāžu rezultāti, sezonas kopvērtējumā ņemot vērā sešus labākos posmus. Punkti tiek piešķirti balstoties uz pilnpiedziņas un vienas ass piedziņas klasifikācijām, tāpēc komanda posmā var izcīnīt ne vairāk kā 50 punktus – 25 par uzvaru 4WD un vēl 25 2WD ieskaitē. Sezonas noslēgumā visvairāk punktus izcīnījusī komanda saņems prestižo FIA kausu.

ERC Nāciju kauss

Jaunums 2018. gadā ir ERC Nāciju kauss, kas radīts komandām ar nacionālās automobiļu federācijas vai asociācijas atbalstu. Lai piedalītos šajā ieskaitē, komandas nosaukumā ir jābūt ietvertam federācijas vai asociācijas nosaukumam. Posma ieskaitē tiks vērtēti katras komandas divu labāko ekipāžu rezultāti, sezonas kopvērtējumā ņemot vērā sešus labākos posmus. Cīņai par punktiem atsevišķā posmā var pieteikt ne vairāk kā trīs ekipāžas, ar pilnpiedziņas, vienas ass piedziņas, vai kombināciju no dažādu klašu automašīnām. Punkti tiek piešķirti balstoties uz pilnpiedziņas un vienas ass piedziņas klasifikācijām, tāpēc federācijas vai asociācijas atbalstīta komanda posmā var izcīnīt ne vairāk kā 50 punktus (25 par uzvaru 4WD un vēl 25 2WD ieskaitē).

ERC Dāmu ieskaite

ERC virzītājs Eurosport Events vēlas veicināt sieviešu iesaistīšanos autosportā. ERC Ladies’ Trophy ir atsevišķa ieskaite dāmām, kuras piedalās Eiropas rallija čempionātā. Par kopvērtējuma punktiem šajā klasē varēs cīnīties visos ERC posmos, neatkarīgi no tā ar kādas klases (ERC1, ERC2 vai ERC3) automašīnu tiek startēts. Sezonas ieskaitē tiek ņemti vērā četri labākie rezultāti.

 

FIA Eiropas rallija čempionāta 2018. gada sezonas kalendārs

22.-24. marts  Azores Airlines Rallye  (Portugāle, grunts)  ERC Junior
3.-5. maijs  Rally Islas Canarias  (Spānija, asfalts)  ERC Junior
1.-3. jūnijs  Acropolis Rally  (Grieķija, grunts)*
15.-17. jūnijs  Cyprus Rally  (Kipra, grunts)
20.-22. jūlijs  Rally di Roma Capitale  (Itālija, asfalts)  ERC Junior
24.-26. augusts  Barum Czech Rally Zlín  (Čehija, asfalts)  ERC Junior
21.-23. septembris  Rally Poland  (Polija, grunts)  ERC Junior
12.-14. oktobris  Rally Liepāja  (Latvija, grunts)  ERC Junior